USZCZELKI gumowE

Co warto wiedzieć kupując okna?

Wybór stolarki otworowej do domu to jeden z ważniejszych etapów jego budowy. Ktoś, kto nie miał do tej pory styczności z produktami okiennymi może czuć się nieco zagubiony, gdyż obecnie mamy na rynku czytaj więcej »

joga dla dorosłych

Skuteczne wsparcie w nałogu

W życiu bywa różnie – nieraz zdarza się, że bliska nam osoba ma bardzo poważne problemy, z którymi sobie nie radzi. Takie problemy mogą dotyczyć sfery zdrowotnej, finansowej lub uczuciowej i niekiedy czytaj więcej »

pozycjonowaniE Katowice

Przygotowanie serwisu

Właśnie dlatego warto poszukać takiego fachowca szczególnie, że wiele agencji oferuje wam ciekawe propozycje właśnie na przygotowanym serwisie internetowym, który to dostępny jest dla każdego z was p czytaj więcej »

 

Co warto wiedzieć kupując okna?

Wybór stolarki otworowej do domu to jeden z ważniejszych etapów jego budowy. Ktoś, kto nie miał do tej pory styczności z produktami okiennymi może czuć się nieco zagubiony, gdyż obecnie mamy na rynku duży wybór nowoczesnych rozwiązań okiennych.

Największa część klientów decyduje się zakupić okna PCV gdyż mają one podobne właściwości funkcjonalne do okien drewnianych, jednak są znacznie tańsze. Aby wybrać dobre okna najlepiej jest udać się do lokalnego producenta stolarki i na miejscu zapoznać się z produktami wystawowymi. Oglądając okna trzeba zwrócić uwagę na to jak szeroki jest profil, ile ma komór oraz o jakiej grubości wzmocnienie stalowe zastosowano. Jeśli chodzi o szyby to obecnie najczęściej klienci wybierają okna z pakietami trzyszybowymi, które gwarantują najlepsze właściwości termoizolacyjne. Przy oglądaniu okien wystawowych trzeba także zwrócić uwagę na uszczelki gumowe, a szczególnie na miejsce i sposób ich montażu.

Nabywcy okien zwykle intensywnie zastanawiają się ile będą musieli zapłacić za swoje okna. Aby poznać orientacyjną cenę na spotkanie z przedstawicielem handlowym należy zabrać projekt domu, w którym znajduje się wykaz stolarki. Cena okien zależy między innymi od koloru. Najtańsze będą okna białe bez oklein, ale obecnie mało, kto decyduje się je instalować w domach mieszkalnych. Jeśli klient chce mieć okleinę drewnopodobną od zewnątrz będzie musiał liczyć się z dopłatą 20%. Okleina z drugiej strony to proporcjonalnie wyższy koszt. Wybierając okna trzeba liczyć się z tym, że za wszelkie nietypowe rozwiązania będziemy musieli dopłacić. Dużo drożej trzeba zapłacić za okna w nietypowym kształcie: łuki, koła, trapezy. Podobnie rzecz ma się z szybami. Gdy klient zażyczy sobie mieć szyby antywłamaniowe, dźwiękoszczelne, ornamentowe, dymione, ze szprosami to będzie musiał zapłacić odpowiednio więcej. Analogiczne droższe są nietypowe elementy okuciowe takie jak stopniowanie uchyłu, klamka z zabezpieczeniem w postaci kluczyka czy blokada drzwi tarasowych. Ponadto klient powinien być przygotowany na to, że na okna przyjdzie mu poczekać 3-4 tygodnie, bo tyle trwa ich wyprodukowanie i montaż.